Suya dayanıklı balkon masası

Günümüzde genel olarak masa yapımında kayın , ceviz , gürgen , meşe ve kestane gibi ağaçgiller tercih edilmektedir. Fakat kullanılan bu malzemenin suya dayanıklılığı yoktur. Ayrıca bu ağaçların suya dayanıklılığı olmadığı gibi güneşe  dayanıklılığı da yoktur . Bu ağaçlar su veya güneşle temas ettiğinde dönme , çatlama gibi reaksiyonlar gösterir . 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz olumsuz nedenlerden dolayı suya dayanıklı balkon masası aşağıda listelediğimiz ürün gamları içerisinden tercih edilmelidir .

Compact Masa

Kısaca reçine emdirilmiş kraft kâğıtlarının belirli ısı ve basınç altında preslenmesi ile oluşan plakalara kompakt laminat denir.

Kompakt laminat masa türü genellikle cafe tarzı yerlerde kullanılmaktadır. Laminat malzemeden yapımlı, kayın, dayanıklı, kolay kolay çizilmez ve her türlü hava şartlarına uygun olarak tasarlanmış bu modeli güvenli bir şekilde iş yerlerinizde kullanabilmeniz mümkündür.

Compact masa ülkemiz koşullarında kar , fırtına , yağmur gibi yoğun hava şartlarında dahi uzun bir süre dayanabilir ve compact masa darbe çizilme gibi eylemlere karşı da oldukça dayanıklıdır . Siz de evinizin balkonunda bir masa arayışındaysanız compact masayı tercih edebilirsiniz. Sizler için aşağıda bir kaç  adet compact masa görseli listeliyoruz . Sipariş ve detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz .

Suya dayanıklı balkon masası
Suya dayanıklı balkon masası
Suya dayanıklı balkon masası
Suya dayanıklı balkon masası

Sizler için aşağıda İstanbul İstinye Üniversitesi’nde yapmış olduğumuz uygulamaya dair görselleri paylaşıyoruz .

Compact masa
Compact masa
Compact masa
Compact masa

İroko Masa 

Afrika’dan ithal edilen, fırınlanmış egzotik bir ahşap türüdür. Iroko ağacı, sertliğinden dolayı genelde dış mekan kullanımında tercih edilen bir ahşaptır. Ağır, yağlı ve yüksek yoğunluğa sahip olduğundan dolayı Teak ağacına en yakın alternatif olarak sunulmaktadır. Iroko Ağacının özgül ağırlığı 0,66 gr/cm3 tür.

Sizler için İroko Masa uygulamamızı aşağıda görsellerle listeliyoruz .

İroko Masa
İroko Masa
İroko Masa
İroko Masa